Servis

Servis fotovoltaických systémů
od SMILE ENERGY

Kontrola stávající fotovoltaiky

Proč provést kontrolu Vašeho stávajícího fotovoltaického systému?

Pokud máte podezření, že Váš fotovoltaický systém nefunguje správně, nebo si přejete získat jistotu ohledně jeho správného fungování, naše společnost SMILE ENERGY Vám nabízí odborné kontroly. Specializujeme se na systémy od výrobců jako jsou GoodWe, Solax a Alpha ESS.

Co zahrnuje kontrola?

 • Měření výkonu: Zjistíme, zda Vaše fotovoltaická elektrárna produkuje očekávaný výkon.
 • Rozfázování elektro instalace: Prověříme správnost rozfázování elektroinstalace, což je klíčové pro efektivní fungování systému.
 • Odhalení skrytých závad: Identifikujeme případné skryté závady, které by mohly ovlivňovat výkon systému.

 

Podporujeme tyto systémy:

 • GoodWe
 • Solax
 • Alpha ESS

 

Proč si vybrat nás?

 • Odborný tým: Naši specialisté mají dlouholeté zkušenosti v oblasti fotovoltaiky.
 • Profesionální měření: Používáme moderní technologie pro přesné měření a diagnostiku.
 • Rychlá odezva: V případě potřeby jsme k dispozici co nejdříve.

Kontaktujte nás ještě dnes!

Nemáte jistotu, zda Váš fotovoltaický systém funguje optimálně? Máte podezření na závady nebo chcete pouze pravidelně prověřit jeho stav? Neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro Vás a rádi Vám poskytneme profesionální pomoc.

Vyplňte krátký formulář a my se Vám co nejdříve ozveme.

Evidence servisního deníků

Evidence servisního deníků – Dlouhodobá evidence provozu Vaši fotovoltaické elektrárny.

Aktualizace software

Aktualizace software u střídačů může výrazně optimalizovat chod Vaší FVE.Po vydaní oficialní aktualizace provádíme prosně update u všech instalovaných elektráren.

Systém dispečinkové kontroly

Už žádné shánění servisních techniků. Detekuje případné chyby a každý den informuje servisní tymy o všech změnách jednotlivých elektráren. Každodenní vyhodnocování výroby FVE, diagnostika odchylek výroby střídačů a stringů.

Robotický dohled 24-7-365

Každeho bateriového systému STORION

Od roku 2015 každý kdo má STORION ví, že nemusí shánět instalatéra. Průměrná doba vyřízení podnětu nebo reklamace je 2,82 dne

Stačí přes portál www.alphaess.com dálkového dohledu v sekci COMPLIANT kontaktovat přímo výrobce ALPHA ESS Co.Ltd. ( … a nebo se obrátí na svého instalatéra, který podnět výrobci zadává). Je zde zobrazena časová osa a stav řešení podnětu. Pokud máte pocit, že „ … se nic neděje“ pak v portále kliknete na tlačítko REMIND.

 • Jde to fofrem – průměrná doba vyřízení podnětu nebo reklamace je 2,82 dne
 • Žádný klient se nedoprošuje zásahu a nemusí čekat 30 dnů
 • Bezkonkurenční realita – systémy STORION disponují DÁLKOVÝM PŘÍSTUPEM nenabízí jen pouhý MONITORING
 • Dálkovým přístupem lze systém aktualizovat, předcházet komunikačním defektům a provést aktualizaci systému nebo konkrétního prvku bez zásahu klienta, systém lze dálkově taky restartovat
 • Umělá inteligence – algoritmus trvale 24 hodin (nikoliv opožděně periodicky)  shromažďuje informace o chybových stavech každého STORIONu a předchází jim automatickými aktualizacemi
 • Pokud algoritmus vyhodnotí potřebu manuálního zásah pak jej některý z techniků neprodleně provede
 • Vždy kontaktní – sledujete progres podnětu na časové ose

Další možnosti

Jak maximalizovat výkon Vaší FVE

Mytí fotovoltaických panelu

Používáme technologii Karcher iSolar System. Naší strešní technici zajistí čistění panelu od ruzných nečistot jako je prach, pyly, ptačí trus, pryskyřice atd. Používáme špičkovou čisticí chemi určenou pro čištění fotovoltaických panelů, která zajistí dokonalé odstranění nečistot. Máme k dispozici vybavení pro snadnou a kvalitní údržbu Vaší elektrárny. Existují studie, kdy už po jednom roce bez údržby ztrácí panel kvůli nečistotám až 12 % svého výkonu. Ve městech za znečištění panelů může všudypřítomný prach a kyselé deště, na pláních pak se spojuje jak prach, tak pyl rostlin a výkaly ptactva. Frekvence mytí závisí od sklonu Vašich panelů. Obecně se doporučuje provádět čištění jednou ročně. 

Pravidelná kontrola 1x ročně

Jedná se o placenou službu. -Kontrola konstrukční části dokáže zabránit uvolnění panelu a následným škodám jak na FVE, tak na dalším majetku a zdraví osob. Kontrola kabelových vedení dokáže včas zabránit mechanickému poškození kabelů a výpadkům ve výrobě FVE. Ač se to nezdá, sesuv sněhu dokáže napáchat veliké škody nejen na konstrukci, ale i na špatně uchycených a nechráněných kabelech. Kontrola pojistek, jističů a všech svorek zabrání vzniku přechodového odporu a s tím souvisejícího vývinu tepla, který může vést ke vzniku požáru.Na místě také provedeme VA charakteristiků panelů, zkoušku termokamerou.

Jsme SMILE ENERGY

Fotovoltaika pro každý dům

SMILE ENERGY s.r.o. se zaměřuje na poskytování fotovoltaických systémů pro rodinné domy. Naším cílem je umožnit našim zákazníkům snadný a efektivní způsob získání obnovitelné energie a tím snížit náklady na elektřinu. Naše společnost poskytuje širokou škálu produktů a služeb, včetně návrhu, instalace a údržby fotovoltaických systémů, aby byl proces co nejjednodušší pro naše zákazníky. Snažíme se být vždy k dispozici a odpovědět na veškeré dotazy ohledně fotovoltaických systémů a zelené energie obecně.

Nahlášení problému

+420 777 094 469

Volejte 10:00 – 19:00

Addresa

Frýdek Místek, 738 01, Česká republika

Email 

info@smileenergy.cz

FV elektrárna STANDARD

3,36 kWp

Bez baterie

Ročně ušetříte až 22 360 Kč
Cena: 270 000 Kč
Výše dotace: 86 900 Kč
Cena pro Vás: 183 100 Kč

8 panelů

FV elektrárna COMFORT

7,98 kWp

8,20 kWh

Ročně ušetříte až 54 500 Kč
Cena: 490 000 Kč
Výše dotace: 225 500 Kč
Cena pro Vás: 264 500 Kč

19 panelů

FV elektrárna EXCLUSIVE

10,08 kWp

16,40 kWh

Ročně ušetříte až 67 100 Kč
Cena: 630 000 Kč
Výše dotace: 225 500 Kč
Cena pro Vás: 404 500 Kč

24 panelů

FV elektrárny Alpha Ess

až 9,9 kWp

Návratnost nákladů spojených s pořízením fotovoltaické elektrárny se při současných cenách pohybuje okolo 7 až 9-ti let. 

FV elektrárny SolaX

až 9,9 kWp

Podstatné snížení ročních nákladů utrácených za elektřinu, ale i omezení závislosti na dodavateli elektřiny, případně pořízení elektromobilu.

NZÚ
Light

cena od 1 Kč

Využijte státní dotaci ve výši 90 000 Kč a pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu za minimální náklady.